Türk Kahvesi Makinesi İnceleme ve Tavsiyeleri — M O K A P O T A

Türk Kahvesi Makinesi artık evlerde olmazsa olmaz mutfak aletlerinden biri haline geldi. Elbette cezve ile güzel yapılmış bir fincan kahvenin eline hiçbiri su dökemez. Ancak günün koşuşturmacası bizleri artık bu ürünlere yöneltiyor.

Türk Kahvesi: Tarihi, Hazırlanışı, Sunumu ve Püf Noktaları yazımda Türk kahvesi hakkında bilgiler vermiştim. Aynı yazıda Rahmetli Cemil Usta’nın tarifini de paylaşmıştım. Hala cezve ile kahve yapmanın inceliklerini merak ediyorsanız o yazım size yol gösterici olabilir.

Gelelim Türk Kahvesi Makinelerine. Arçelik Telve modeli ile ilk kahve makinesini çıkardığında, hadi canım nasıl yapacakmış kahveyi diyenler oldu. Karıştırmadan, iki kıvırttırmadan olmaz o iş demişti bazı kahve severler. Ancak o dönem için ciddi bir araştırma ve geliştirme ürünü olan Arçelik Telve adeta piyasayı yıktı geçti ve birçok ailenin evine girdi. Alınan patentler nedeniyle de 10–15 yıl boyunca bir çok marka bu alana giremedi bile.

Faydalı model patentinin süresinin dolması ve yeni nesil bazı ürünler ile bir çok marka bu pazarda ürünlerini çıkartmaya başladı.

Devamı…

Originally published at https://mokapota.com on January 14, 2022.

--

--

Basketbol ve Kahve | https://mokapota.com

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store