Kapsül Kahve Makinesi Almamanız İçin 10 Neden

Kapsül Kahve Makinesi Almamanız İçin 10 Neden

Kapsül Kahve Makinesi bir çok kahveseverin biraz da kolayına geliyor. Peki kapsül kahve makinesi almak doğru seçim mi? Hiç de değil. Kapsül Kahve Makinesi satın alma düşünceniz varsa bu yazıyı mutlaka okuyun. Ola ki almış bulundunuz yine de okuyun.

1- Kapsül Kahve Makinesi ve Plastik Kullanımı

İlk ve en önemli neden. Her bardakta tüketilen en az 1 kapsül kahve ve dünyadaki kapsül tüketimini düşünürseniz ciddi bir karbon ayak izi bıraktığımızı fark edersiniz. Üstelik 90 derece su kahveyle bir plastik içinde buluşuyor bunun şüphesiz lezzete etkisi de olacaktır. Kullanmamanız için her kapsülden 25 kuruş alınması mı gerek canım illa :)

2- Kapsül Kahve Makinesi ile Özgürlüğünüzü Kısıtlamayın

Kapsül Kahve Makinesi aldığınızda genelde o markanın ürettiği kahvelere mecbur kalırsınız. Gidip 3. nesil bir kahveciden 3–5 gün önce kavrulmuş mis gibi bir kahve almak yerine en az 3–5 ay önce kavrulmuş ve öğütülmüş kahve içersiniz

3- Kapsül Kahve Kavurma Derecesi Gereksiz Yüksek

Kapsülleri genellikle büyük ticari kahve markaları üretiyor. Ve bu markalar her kapsülde aynı tadı sunma vaadinde bulunuyorlar. Kahvede tadı benzeştirmenin yolu ise onu yakmaktan geçiyor. Bu kadar çok kahve tek bir çiftlikten toplanmayacağına göre birbirinden farklı tip ve aromadaki kahveler gereğinden fazla kavrularak benzer tat yakalanıyor.

--

--

Basketbol ve Kahve | https://mokapota.com

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store