Kampta Tatilde Seyahatte Kahve Ekipmanları | M O K A P O T A

Seyahatte kahve sıkıntılı konulardan biri. Sıkça seyahat eden ve kamp hayatını seven kahve tutkunlarının sanırım en büyük problemlerinden biri seyahatte kahve yoksunluğu çekmek veya kötü kahveye mecbur kalma korkusu. Her seyahat öncesi ilk hazırladığım şeylerden biri kahvelerim ve manuel kahve demleme aletim diyebilirim. Bu yazıda size keyfinize hitap edebilecek manuel demleme yöntemlerinden ve özelliklerinden bahsedeceğim. Tabi bütün ekipmanları sadece seyahat için değil aynı zamanda evinizde de manuel demleme keyfini almak isterseniz En basitinden başlayarak ilerleyelim.

Ama önce asgari yeterlilik önemli. Seyahatiniz bir kaç gün sürecekse evde öğüttüğünüz kahveyi hava almayacak şekilde kapatılmış küçük paketlere bölüp yanınıza almak sizin ihtiyacınız karşılar. Ama 3 günden fazle sürecekse mutlaka bir el değirmeni edinmenizi tavsiye ederim. Bunun için Kahve Öğütücü / Kahve Değirmeni İnceleme ve Tavsiyeler yazıma göz atabilirsiniz.

Kampta Tatilde Seyahatte Kahve Varsa Çözüm de Var

Kahveniz var ama diyelim ki hiç bir demleme ekipmanınız yok. endişe etmeyin ihtiyacınız olan sadece bir filtre kağıdı o da yoksa bir tülbent bile yeterli olacaktır.

Devamı…

Originally published at https://mokapota.com on July 7, 2020.

--

--

Basketbol ve Kahve | https://mokapota.com

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store